Profesör Doktor Ahmet Karabulut 

Profesör Doktor Ahmet KARABULUT

Profesör Doktor Ahmet KARABULUT 1976’da Malatya’da doğdu. İstanbul’da ilköğretim ve lise eğitimini bitirdi.

1993-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümünde üniversite eğitimi gördü.

2000-2005 yılları arasında İstanbul Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesinde kardiyoloji ihtisasını yaptı.

2006 yılında İstanbul Medicine Hospital’de invaziv kardiyolojiyi başlattı ve 2013 yılı sonuna kadar bu hastanede görev yaptı.

2010 yılında Kosova daki International Medicine Hospital kuruluşunda görev aldı ve 2013 yılına kadar bu merkezde kısmi zamanlı olarak görev yaptı.

2013 yılında Bahçelievler Medicana Hastanesi ve Küçükçekmece Doğan Hastanesinde kısmi zamanlı gece invaziv sorumlusu olarak görev yaptı.

2014 yılı itibariyle tıp fakültesi hastanesi olarak hizmet veren Acıbadem Atakent Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim dalı öğretim görevlisidir. Özellikle primer koroner anjiyoplasti (kalp krizi hastalarında acil şartlarda balon-stent uygulanması), invaziv kardiyoloji (kalp damarlarına balon-stent uygulaması), periferik balon-stent işlemleri (böbrek ve bacak damarlarına yönelik yapılan işlemler), karotis stentleme (boyun damarlarına yapılan stent işlemi), TAVİ (kasıktan giriş yolu ile aort kapak değişimi) ve ekokardiyografide uzmanlaşmıştır.

Hipertansiyon ve kolesterol yüksekliği takip ve tedavisinde tecrübeli olup bu konular ile ilgili aydınlatıcı yazıları mevcuttur.

Türk Kardiyoloji Derneği’nin 2007 de yaptığı sınav sonrası ‘yeterlilik belgesi’ almıştır; 2003, 2004 ve 2005 yıllarında Türk Kardiyoloji Derneği’nin tüm Türkiye’yi kapsayan hasta taramasına (TEKHARF çalışması) katılmıstır.

40’ a yakın yerli ve yabancı dergilerde yayını mevcuttur. İstanbul Tabip Odası ve Türk Kardiyoloji Derneği üyesidir.

Avrupa Kardiyoloji Cemiyeti’nin “kardiyolojide genç liderler” Türkiye 2010-2011 grubu üyeliği yapmıştır.

Aralık 2012 de Doçent Doktor, Ocak 2018 de Profesör Doktor ünvanı almıştır. Avrupa Perkütan Kardiyovasküler Girişimler Birliği (EAPCI) üyesidir. İngilizce biliyor, evli ve üç çocuk babasıdır.

Sağlıklı yaşam ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi Prof. Dr. Ahmet Karabulut’un iletişim kanallarına yöneltebilirsiniz:

İLETİŞİM KANALLARI:
Youtube
Facebook
Instagram
Twitter
Telegram
LinkedIn
Tumblr
• e-mail: drkarabulut@gmail.com