Prof. Dr. Ahmet Karabulut Kitapları

YAŞAM TARZINI DEĞİŞTİR, SAĞLIĞINI KORU

Prof. Dr. Ahmet Karabulut’un “Yaşam Tarzınız Kaç Puan” adlı kitabı Doğan Solibri tarafından yayınlandı.
Proför Doktor Ahmet Karabulut bu kitapta en değerli varlığımız olan sağlığımızı korumak için yaşam tarzımızda yapmamız gereken değişiklikleri anlatıyor.

Karabulut bu kitapta hastalıkları önlemenin, hastalıkları tedavi etmekten daima daha kolay olduğunu belirtiyor.

Önemli olanın hastalıklardan uzak bir yaşam sürmek olduğunu, bunun da ancak sağlıklı bir yaşam tarzıyla mümkün olacağını vurguluyor.
Sağlıklı yaşam karnesi, daha sağlıklı bir yaşam tarzının yolu Kitapta sağlıklı bir yaşam tarzının nasıl olması gerektiği adım adım anlatılırken aynı zamanda yaşam tarzımızın sağlıklı olup olmadığını ölçebilmemiz için kapsamlı ve bir o kadar da basit bir değerlendirme formu olan sağlıklı yaşam karnesi yer alıyor.

Sağlıklı yaşam karnesi daha sağlıklı bir yaşam tarzının yolunu gösteriyor. Karabulut sağlıklı bir yaşam biçiminin önemiyle ilgili şunları
söylüyor: “Gösterişli bir yaşam tarzı yerine, sağlıklı bir yaşam tarzını tercih edin. Sağlıklı yaşam tarzı, sizi hastalıklardan ve hastanelerden uzak tutacak, uzun ve kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır.” Prof. Dr. Ahmet Karabulut 1976 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Malatya ve İstanbul’da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp (İngilizce) bölümünden 2000 yılında mezun oldu.

Sonrasında kardiyoloji camiasına adım attı ve 20 yılı aşan süredir tecrübelerini çevresiyle paylaşıyor. Bu süre içerisinde, Türk Kardiyoloji Derneği yönetiminde saha araştırmalarına katıldı. Üniversitede öğretim görevlisi olarak öğrenci ve asistan eğitimine katkı sağladı. Birçok bilimsel toplantıda görev alırken yazılı ve görsel medyada kalp ve damar hastalıkları için farkındalık oluşturma çalışmalarıma devam ediyor.

İlk yazılı yayın çalışmalarını bilimsel dergiler için hazırladı. Yüzü aşkın makale, derleme, olgu sunumu vb. yazıları çeşitli bilimsel dergilerde yayımlandı. Birçok tıbbi kongrede katılımcı olarak görev alıp bildiri ve poster sunumu yaptı ve kişisel tecrübelerini paylaştı. Bunun yanında 4 yıllık ilave eğitim sürecini de tamamlayarak 2021 yılında Medikal Biyoteknoloji dalında doktora (PhD) derecesi aldı.

Topluma yönelik ilk kitap çalışması Kolesterol: Yalan mı? Gerçek mi? Eylül 2019’da yayımlandı. Daha sonrasında yeni kitabının temelini oluşturan “Prof. Dr. Ahmet Karabulut ile Sağlık Karnesi” adındaki televizyon programı 100 bölümün üzerindeki çekim sayısıyla ekranlarda yer aldı. Bu kitapla birlikte sağlıklı yaşam yolunda insanları aydınlatmaya devam ediyor.

KOLESTEROL: YALAN MI? GERÇEK Mİ?

Kolesterol ile ilgili tartışmalar her geçen gün alevleniyor…
Hücrelerimizin iskeletini oluşturan, beyin dokumuzun ana yapı taşı olan kolesterol vücuda nasıl zarar verebilir…
Dünya üzerindeki en önemli ölüm sebebi olan kalp krizi ve inmenin gelişiminde temel mekanizma damar sertliği. Kolesterol damar sertliği gelişiminde merkez bir rol oynuyor…
Akıllara takılan soru: Kolesterol yararlı mı yoksa zararlı mı…
İki ucu keskin bıçak gibi görünen kolesterole nasıl bir çözüm bulunmalı…
 
Kolesterol ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa bu kitapta anlatıyoruz…
Kafanızda yer edinen soruların cevapları bu kitapta…
Kolesterol ve yağ yüksekliğine çözüm bu kitapta…
Sağlıklı yaşam tarzı ile kolesterol ve yağ yüksekliğine çözüm bu kitapta…
İlaç kullanmadan kolesterol düşürmenin yolları bu kitapta…
Kolesterol ile ilgili yalanlar ve gerçekler bu kitapta…
 
Nergiz yayınları tarafından baskısı yapılan ”Kolesterol:Yalan mı? Gerçek mi?” kitabımızı bütün kitapçılardan temin edebilirsiniz…
Profesör Doktor Ahmet Karabulut
 
Sağlıklı yaşam ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi Prof. Dr. Ahmet Karabulut’un iletişim kanallarına yöneltebilirsiniz:
İLETİŞİM KANALLARI:
Youtube
Facebook
Instagram
Twitter
Telegram
LinkedIn
Tumblr
• e-mail: drkarabulut@gmail.com